fifteen
04 خرداد 1402 - 11:32

مؤلفه‌های قدرت جمهوری اسلامی در مقابل دشمن بازدارندگی ایجاد کرده است

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی گفت: از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۴ با ایالت متحده هم مرز بودیم؛ آیا آنها آمده بودند که افغانستان که ارزشی ندارد بگیرند یا عراقی که صدام غلام حلقه به گوششان بودند بگیرند؟ قصد آمریکایی‌ها، تصاحب ایران بود اما مؤلفه‌های قدرت کشورمان باعث شد آنها تغییر مسیر بدهند و پشیمان شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، امیر سرتیپ «احمدرضا پوردستان» امروز در آیین صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی استان مرکزی به مناسبت سوم خرداد، با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: عملیات بیت‌المقدس به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که داشت و در حالی که عراقی ها تصور نمی‌کردند که ایران بعد از فتح‌المبین توانایی عملیات جدید داشته باشد، از قله‌های جنگ تحمیلی بود و این موضوع و رشادت‌های آن باید برای جوانان تبیین شود.

وی با بیان اینکه رزمندگان دفاع مقدس با خلوص نیت و ایمان به خدا به جنگ دشمن آمدند، افزود: صداقت و ایمان کامل رزمندگان باعث شد تا خداوند پیروزی را نصیب آنها و نکبت را نصیب دشمنان کند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی اتحاد و همدلی، اخلاص رزمندگان را مؤلفه‌های مهم پیروزی بر دشمنان برشمرد و بیان کرد: امروز نیز پیروی و توجه به فرمایشات و هدایت‌های داهیانه ولایت فقیه رمز پیروزی در هر میدانی است.

پوردستان اظهار کرد: فرمانده‌های نیروهای مسلح همیشه تأکید دارند  نیروهای نظامی و انتظامی مانند شب عملیات آماده باشند؛ زمانی که یگان نظامی، امنیتی یا حتی مجموعه صنعتی آماده باشد اعتماد به نفس پیدا می‌کند و یگانی که بدون مهمات جلو می‌رود، درواقع اعتماد به نفس خود را جلو می‌برد و آماده است.

وی اضافه کرد: یکی از برکات آمادگی نیروهای نظامی و امنیتی، در مقابل دشمن ایجاد بازدارندگی است

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی بیان کرد: سال ۲۰۰۱ که آمریکا در خاورمیانه حضور پیدا کرد؛ قصدشان حمله به جمهوری اسلامی بود اما وقتی ظرفیت‌های دفاعی در کشور را دیدند و همه نیروها و مردم از آمادگی کامل برخوردار هستند، نتوانستند کاری کنند و به سمت افغانستان و سپس به عراق رفتند.

پوردستان بیان کرد: از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۴ با ایالت متحده هم مرز بودیم؛ آیا آنها آمده بودند که افغانستان را بگیرند یا عراقی که صدام غلام حلقه به گوششان بودند را بگیرند؟ قصد آمریکایی‌ها، تصاحب ایران بود اما مؤلفه‌های قدرت کشورمان باعث شد آنها تغییر مسیر بدهند و پشیمان شوند.

وی اضافه کرد: امروز مولفه‌های قدرت با هدایت‌های رهبری مشخص‌تر و بارزتر است و سبب  شده تا دشمنان نتوانند به خاک این کشور نگاه چپ کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237529